Technomac » Promienniki podczerwieni HEATSCOPE » Akcesoria do Spot i Vision

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon

Akcesoria do promienników z serii Spot i Vision

Akcesoria do promienników podczerwieni

Gdy planujesz ogrzewanie na swoim tarasie musisz zadbać o ich odpowiednie akcesoria dodatkowe. Chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiednich akcesoriów do promienników podczerwieni HEATSCOPE. Wybierając promienniki podczerwieni HEATSCOPE masz pewność, że znajdziesz dodatkowe rozwiązania, które sprawią, iż Twój taras będzie równomiernie dogrzany.

Przy wyborze wyposażenie do promienników podczerwieni zadajemy kilka pytań, które pozwolą dobrać odpowiednie rozwiązanie dla danej powierzchni:

Czy miejsce, w którym chcesz zainstalować promiennik, narażone jest na niekorzystne warunki atmosferyczne jak intensywne opady deszczu i śnieg?

Zależy Ci na ukryciu promiennika, wbudowując go w sufit, używając do tego elektrycznego podnośnika?

Na jakiej wysokości planowany jest montaż promiennika? Czy zachodzi konieczność zastosowania specjalnych przedłużeń do promiennika, by w pełni wykorzystać jego możliwości?

Akcesoria 100% kompatybilne z promiennikami

Jeśli nie wiesz dokładnie, czego potrzebujesz, możesz skorzystać z naszej pomocy. Doświadczeni członkowie naszego zespołu chętnie skontaktują się z Tobą, odpowiedzą na wszystkie pytania i znajdą idealne rozwiązania, dzięki którym możliwości promiennika zostaną wykorzystane w pełni, jednocześnie nie zakłócając integralności przestrzeni. Sprawdź również, czy nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania w naszym dziale FAQ.

W momencie, gdy decydujesz się na akcesoria do promienników, masz pewność, że otrzymasz oryginalne produkty, w 100% kompatybilne z promiennikami podczerwieni HEATSCOPE. Szeroka oferta naszych produktów gwarantuje, że znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Optymalizacja montażu promienników podczerwieni

Montaż promienników podczerwieni jest kluczowy dla skutecznego ogrzewania tarasu. Właściwe umiejscowienie urządzeń oraz zastosowanie odpowiednich akcesoriów pozwoli na uzyskanie optymalnej temperatury na całej powierzchni tarasu. Warto zwrócić uwagę na rodzaj mocowania promiennika, czyli czy będzie on zamontowany na ścianie, suficie, czy też na specjalnych statywach. W zależności od wyboru konieczne może być zastosowanie dodatkowych elementów, takich jak podwójne mocowanie, przedłużenia czy winda, które pozwolą na właściwe umieszczenie promiennika w przestrzeni.

Zabezpieczenie promienników przed wpływem warunków atmosferycznych

Promienniki podczerwieni są często narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy silny wiatr. Aby zapewnić ich długotrwałe działanie oraz bezpieczeństwo użytkowania, warto zainwestować w specjalne osłony. Dostępne akcesoria tego typu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a jednocześnie niewpływające negatywnie na wydajność promienników. Dzięki nim urządzenia będą mogły służyć przez długie lata, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Automatyzacja i sterowanie promiennikami podczerwieni

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania ogrzewania tarasu, jest automatyzacja i sterowanie promiennikami podczerwieni. Dostępne są różnorodne systemy sterowania, umożliwiające zdalne zarządzanie urządzeniami, regulację temperatury. Wykorzystanie takich rozwiązań pozwala na oszczędność energii oraz zwiększenie komfortu użytkowania tarasu. Warto zwrócić uwagę na kompatybilność akcesoriów sterujących z wybranymi promiennikami podczerwieni oraz na łatwość instalacji i obsługi takich systemów.

Podnośnik elektryczny

Winda sufitowa HEATSCOPE to wysokiej klasy rozwiązanie, które umożliwia ukrytą instalacje promiennika. Dzięki odpowiednio przemyślanej konstrukcji idealnie nadają się do promienników z serii Spot i Vision.

Na uwagę zasługuje wygodna obsługa - po włączeniu promiennika, urządzenie wysunie się na odległość 13 cm od powierzchni sufitu. Po zakończeniu użytkowania winda chowa wyłączony i ochłodzony promiennik ponad sufit.

Dane techniczne:

Napięcie: 24 V DC
Wymiary (DxSxW): patrz wymiary i instalacja
Czas chłodzenia: 3 minuty
Stopień ochrony: IP 30

Zastosowanie:

Do podtynkowego montażu promienników Spot 2200 W, 2800 W oraz Vision 1600 W, 2200 W i 2800 W

Osłona ze stali nierdzewnej

Osłona chroni promiennik podczerwieni przed wszelkimi rodzajami opadów atmosferycznych. Dostępna w różnych rozmiarach, właściwych dla danego modelu urządzenia.

Dane techniczne:

Wymiary:
105x 980 x 329 mm, waga 1,02 kg dla promienników Spot 2200 W, 2800 W oraz Vision 1600 W
105 x 1240 x 329 mm, waga 1,30 kg dla promienników Vision 2200 W
105 x 1750 x 329 mm, waga 1,82 kg dla promienników Vision 3200 W

Zastosowanie:

Montaż na niezadaszonych obszarach zewnętrznych, gdzie promienniki podczerwieni są stale narażone na opady atmosferyczne.

Stojak FREE do promienników Spot i Vision

Stylowy stojak FREE do promienników podczerwieni HEATSCOPE.

Dane techniczne:

Dane techniczne:
- podstawa wykonana ze stali galwanizowanej
- górna część wykonana ze stali nierdzewnej
- osłona wykonana z aluminium, malowanym proszkowo
- słupek wykonany z aluminium, powlekanym proszkowo
- całkowicie odporny na warunki atmosferyczne
- dostarczany z otwartym kablem i wtyczką ze stykiem ochronnym
Zastosowanie:

HEATSCOPE FREE 3,5 dla MHS-SP2200, MHS-SP2800, MHS-VT1600
HEATSCOPE FREE 4 dla MHS-SP2200, MHS-SP2800, MHS-VT1600
HEATSCOPE FREE 5 dla MHS-VT3200
HEATSCOPE FREE 4 dla MHS-VT2200

Przedłużenia do promienników

Przedłużenie mocowania do wszystkich modeli promienników Spot i Vision.
Dostępne w różnych długościach: 100, 300 i 500 mm.
Umożliwiają obniżenie wysokości montażu promiennika podczerwieni.

Dane techniczne:

Wymiary: 100 x ∅24 mm
Wymiary: 300 x ∅24 mm
Wymiary: 500 x ∅24 mm

Dostępny w dwóch kolorach czarnym i białym.

Zastosowanie:

Obniżenie wysokości montażu promiennika.

Galeria naszych realizacji