Technomac » Nowoczesna elewacja

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon
04.03.2019
Udostępnij na Facebooku! Tweetnij!

Nowoczesna elewacja

Nowoczesna elewacja

Kiedy podejmujemy decyzję w zakresie elewacji budynku, to musimy wziąć pod uwagę nie tylko jej cechy estetyczne, ale też przede wszystkim wartości funkcjonalne. Jedną z propozycji jest elewacja kompozytowa.

Zalety i wady elewacji kompozytowej

Zalety i wady elewacji kompozytowej są powszechnie znane wśród ekspertów, ale niekoniecznie powszechne wśród użytkowników. Jednym z wielu argumentów, które przemawiają za inwestycją w panele elewacyjne, jest fakt, iż nie wymagają one ani dodatkowego zabezpieczenia, ani pielęgnacji, w przeciwieństwie do elewacji w całości wykonanej z drewna. Pozwala to nam w oczywisty sposób uniknąć dodatkowych kosztów. Ich zastosowanie jest zwłaszcza właściwe w przypadku dużych powierzchni. Odporność na warunki atmosferyczne zapewnia deskom kompozytowym nieskazitelny wygląd przez wiele lat.

Ostatecznie elewacje kompozytowe są przyjazne dla środowiska. Powstają z połączenia wysokiej jakości składników drewna oraz tworzywa polimerowego. Elewacje z kompozytu cechuje się także energooszczędnością. Deski elewacyjne są znakomitym izolatorem ciepła. W okresie zimowym doskonale zabezpieczą dom przed mrozem, natomiast w okresie letnim chronią przed upałami.