Technomac » Deski elewacyjne kompozytowe

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon

Deski elewacyjne kompozytowe

Elewacja Twojego domu jest Twoją wizytówką

Elewacje kompozytowe

Deski kompozytowe elewacyjne stanowią grupę produktów, które wyznaczają współczesne trendy w wykańczaniu fasad i całych elewacji budynków. Są też hołdem dla techniki popularnej jeszcze w latach 50-tych ubiegłego wieku, kiedy zewnętrzne ściany domów zabezpieczano przed działaniem czynników środowiskowych panelami z tworzyw sztucznych.

Dzięki nowej jakości, jaką cechuje się kompozyt na elewację, tradycyjny siding zmienia swoją formę, do funkcji ochronnej i estetycznej dołączając też możliwość poprawy komfortu wnętrza oraz niemal nieograniczonego tworzenia atrakcyjnych wizualnie stylizacji. W efekcie dom zyskuje w niemal każdym aspekcie – od unikalnego klimatu, przez komfort termiczny i akustyczny wnętrz, po łatwość utrzymania w czystości.

Deska elewacyjna kompozytowa – funkcjonalność i estetyka w jednym

Łatwe w utrzymaniu, zmywalne wodą elewacje, dzięki swemu naturalnemu wyglądowi i elegancji znakomicie dopasują się do Państwa stylu i otoczenia. Nasza komorowa deska elewacyjna przewyższa pod każdym względem dotychczas stosowany siding. Oprócz niewątpliwych zalet estetycznych spełnia także role izolacyjne, zarówno akustyczne jak i termiczne – doskonale wycisza i ociepla budynek czy mieszkanie. Szeroka gama kolorów pozwoli w pełni oddać zaplanowany charakter ELEWACJI oraz zapewni oczekiwany przez Państwa komfort przebywania w niej. Planując wykończenie swego miejsca zamieszkania pamiętaj o możliwościach i korzyściach jakie dają Ci deski elewacyjne Technomac.

Dlaczego warto wybrać deski WPC?

Wymienione wyżej korzyści nie są jedynymi, jakie niesie za sobą elewacja kompozytowa. Sztuczne deski na elewację w rzeczywistości tylko nieznacznie odbiegają wyglądem od naturalnego drewna. Mają jednak nad nim zdecydowaną przewagą. Poza prozaicznym argumentem, jakim z pewnością jest znacznie nowsza cena, są też o wiele trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Wynika to z ich wysokiej odporności na warunki atmosferyczne.

Kompozytowa deska elewacyjna stanowi połączenie drewna i polimeru (polietylen). Dlatego jest odporna na nasiąkanie wodą oraz rozwój mikroorganizmów. Są to dwa najistotniejsze czynniki, które powodują rozpad struktury i zmiany estetyczne drewna. Kompozyt nie wchłania wody, ale też jej nie traci. W efekcie nie pęcznieje, nie odkształca, się nie próchnieje i nie rozsycha się. Jednocześnie ma gładką powierzchnię, która jest znacznie mniej podatna na wnikanie drobinek brudu. A dzięki optymalnej zawartości drewna, świetnie imituje drewno naturalne.

Sprawdzona alternatywa dla klasycznego drewna

Wśród zalet, jakimi wyróżnia się elewacja kompozytowa, są też szybki i wygodny montaż oraz łatwość utrzymania domu w dobrym stanie przez wiele lat. Trwałość paneli ocenia się na kilkanaście do kilkudziesięciu lat – dlatego jest ona alternatywą dla drewna. W tym okresie nie są wymagane żadne specjalne zabiegi, poza ewentualnym myciem myjką ciśnieniową. Jeśli zajdzie taka potrzeba można też dodatkowo zabezpieczyć kompozyt specjalnym preparatem, jednak nie jest to konieczne i ma znaczenie jedynie dla estetyki materiału.

Panele kompozytowe elewacyjne są też przystosowane do szybkiego montażu. Specjalny system łączenia desek oraz dodatkowe elementy wykończeniowe pozwalają na pokrycie fasady w znacznie krótszym czasie, niż wymagałoby tego ułożenie desek czy płytek klinkierowych.

Elewacyjna deska kompozytowa w unikalnej odsłonie

Niewątpliwą zaletą proponowanego przez nas produktu jest też to, że sztuczne deski na elewację doskonale komponują się z innymi materiałami takimi jak szkło, stal, płytki czy kamień naturalny. Dzięki temu można tworzyć unikalne kompozycje, które nadają budynkom charakteru i dopasowują je do stylu otoczenia.

Połączenie podmurówki lub ścianki z kamienia polnego z kompozytem czy uzupełnienie sztucznych desek fragmentami ścian tynkowanych albo elementami z aluminium pozwala na kreowanie stylizacji nowoczesnych, klasycznych, retro i wielu innych. Deski kompozytowe elewacyjne można też wykorzystać do wykończenia fragmentów ścian, otoczenia drzwi i okien czy ścian wewnętrznych tarasów i balkonów.

Zobacz także deski tarasowe kompozytowe

Zobacz także nasze realizacje

Deska elewacyjna kompozytowa TM02A

Delikatnie ryflowana deska o wyglądzie i strukturze naturalnego drewna. Mocowanie za pomocą niewidocznych klipsów i wkrętów ze stali nierdzewnej. Pozwala na układanie zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Dane techniczne:

Wymiary: 148x16 mm
Szerokość krycia: 142 mm
Standardowa długość: 450 cm

Zastosowanie:

do szerokiego zastosowania zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i przemysłowym. Idealna na elewacje miejsc odpoczynku – przy balkonach, loggiach, tarasach przyległych do budynków.

Galeria naszych realizacji