Technomac » Jak prawidłowo zamontować promiennik podczerwieni?

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon
19.06.2019
Udostępnij na Facebooku! Tweetnij!

Jak prawidłowo zamontować promiennik podczerwieni?

Jak prawidłowo zamontować promiennik podczerwieni?

Promiennik podczerwieni to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone, dzięki któremu można ogrzewać lub dogrzewać pomieszczenie. To bardzo efektywny sposób ogrzewania, po który sięga coraz więcej osób. Nie wszyscy wiedzą jak należy prawidłowo zamontować urządzenie, by działało należycie i spełniało swoją funkcję. W jaki sposób należy zamontować promienniki HEATSCOPE?

Łatwe w montażu

Montaż promienników ciepła jest naprawdę bardzo łatwy – tym bardziej, że do każdego urządzenia dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu. Do każdego promiennika ciepła dołączone są również wszelkie niezbędne elementy montażowe, umożliwiające zamontowanie urządzenia zarówno na suficie jak i na ścianie. W zestawie znajdują się między innymi uchwyty montażowe, przeguby do bezstopniowego ustawienia nachylenia promiennika, specjalne przedłużenia do montażu sufitowego, umożliwiające montaż urządzenia na łatwopalnych powierzchniach. Dzięki temu, montaż jest niezwykle łatwy i każdy sobie z nim poradzi. Należy jednak pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń i wskazań, o jakich mowa w załączonej instrukcji. Między innymi promiennik ciepła Heatscope należy instalować tak, aby dolna krawędź urządzenia znajdowała się przynajmniej na wysokości 180cm na podłożem oraz aby zachowane były minimalne odległości od ścian i sufitu. Dlatego w przypadku instalowania i uruchomiania urządzenia warto skorzystać z usług wykwalifikowanych elektryków.

Wybór promiennika

Nie wszyscy wiedzą jak dobrać odpowiedni promiennik na swój taras. Warto więc wiedzieć, że firma sprzedająca promienniki HEATSCOPE oferuje pomoc w doborze odpowiedniego modelu urządzenia. Mocne promienniki podczerwieni Spot dedykowane są do otwartych powierzchni, takich jak tarasy, ogródki gastronomiczne. Stylowe promienniki Vision do półotwartych i zamkniętych powierzchni takich jak loggie, altany, ogrody zimowe.