Technomac » Promienniki podczerwieni HEATSCOPE » Promiennik podczerwieni NEXT

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon

Promiennik podczerwieni NEXT

Niezwykły design - doskonała moc cieplna

Promiennik Next

Promiennik podczerwieni Next to urządzenie, które działa w maksymalnie efektywny sposób, aby dostarczyć Ci ciepło. Cechuje się wysoką wydajnością, jest stylowy i ekologiczny. Osiąga 85-90% mocy już po kilku minutach działania. Możesz umieścić go na tarasie, w restauracyjnym ogródku czy w magazynie.

Czym jest promiennik podczerwieni NEXT?

Promiennik podczerwieni NEXT to nowoczesnej generacji urządzenie grzewcze, które przekształca energię elektryczną w ciepło. Jest ono emitowane pod postacią promieniowania podczerwonego. Producentem promiennika jest renomowana firma HEATSCOPE. To lider rynku w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych opartych na promieniowaniu podczerwonym.

Efektywność urządzenie wynika z jego sposobu działania. Nie nagrzewa ono powietrza, jak większość nośników ciepła, a powierzchnię obiektów, które znajdują się w polu ogrzewania, przy jednoczesnej bardzo mocno zredukowanej emisji światła czerwonego.

W przeciwieństwie do wysokotemperaturowych urządzeń halogenowych, wydzielających strumień świetlny o wartości ok. 2000 lumenów, promienniki NEXT emitują niemalże niewidoczne światło, poniżej 600 lumenów.

Urządzenie pozwala zadbać o komfort cieplny osób, które znajdują się w tzw. korytarzu grzewczym. Jest to odległość od urządzenia do ogrzewanej powierzchni, której temperatura wzrasta w ciągu zaledwie kilku minut od uruchomienia promiennika.

Ogólne zastosowanie promiennika podczerwieni NEXT

Promienniki podczerwieni NEXT można stosować zarówno na zamkniętej, półotwartej, jak i otwartej przestrzeni.

W przypadku zamkniętych pomieszczeń sprawdzają się tam, gdzie jest do ogrzania stosunkowo duża przestrzeń, czyli m.in. na basenach, siłowniach oraz w halach sportowych. Coraz częściej urządzenia stosuje się również w namiotach imprezowych, aby zadbać o komfort cieplny gości.

Ogólnie promiennik stosuje się do ogrzewania przestrzeni takich jak otwarte pergole i tarasy narażone na działanie wiatru.

Promiennik podczerwieni IR — czym jest? Co warto o nim wiedzieć?

Promiennik podczerwieni IR, którym jest urządzenie firmy HEATSCOPE, to nowoczesne źródło ogrzewania, które działa wydajnie, świetnie wygląda i jest łatwe w montażu.

Jego stosowanie jest bardzo proste: wystarczy podłączyć urządzenie do źródła energii elektrycznej i odczekać kilka minut, aż osiągnie maksymalną moc grzewczą. Nie trzeba uzupełniać butli z gazem, dodawać opału — wystarczy podłączenie do zasilania, aby promiennik zapewnił ciepło w wybranym pomieszczeniu czy otwartej przestrzeni.

Ważne jest również to, że sprzęt do ogrzewania na podczerwień można montować na suficie oraz na ścianach. Należy jednak wybrać odpowiedni kąt pochylenia, aby urządzenie działało maksymalnie wydajnie.

Wysokość, która jest optymalna do montażu, to 1,8-2,5 metra od posadzki. Umieszczenie promiennika wyżej lub niżej wpłynie na pogorszenie parametrów jego pracy bądź komfortu użytkowania.

Cechy promiennika ciepła NEXT

Urządzenia o mocy 3000 W dostępne są w dwóch kolorach: czarnym i białym. Każdy z nich jest elegancki, głęboki i nie traci barwy pod wpływem działania promieni słonecznych czy funkcjonowania samego promiennika.

Front urządzenia stanowi wypukła kratownica. Promienniki NEXT wyróżnia elegancki, zaokrąglony kształt, co nie tylko podnosi ich walory estetyczne, ale zapewnia również znacznie szerszy korytarz grzewczy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami.

Promienniki działają w zakresie średnich fal podczerwieni (medium wave IR), które są bezpieczne i przyjemne dla osób znajdujących się w polu ich działania. Dzięki temu nie musisz obawiać się dyskomfortu, problemów z przesuszoną skórą czy pogorszenia samopoczucia. Promienniki są neutralne wobec parametrów zdrowotnych.

Promiennik Next, czyli efektywne ogrzewanie na podczerwień

Urządzenia można montować na balkonach, tarasach czy pergolach, w których na temperaturę ma wpływ oddziaływanie wiatru i innych czynników atmosferycznych. Promiennik stanowi stałe źródło ciepła o stabilnym charakterze — jego trybu pracy nie zakłócają czynniki zewnętrzne.

Dzięki temu można go wykorzystać również w ogródku gastronomicznym, ogrodzie zimowym czy w miejscach, w których odbywają się imprezy plenerowe. Sprawdzi się też w zamkniętych wnętrzach o dużej powierzchni: magazynach, fabrykach, siłowniach czy salach weselnych.

W każdym wypadku sprzęt od firmy HEATSCOPE zapewni wydajną pracę i ogrzeje wskazaną powierzchnię w stosunkowo krótkim czasie. Przy dużych powierzchniach zaleca się zastosowanie kilku promienników dla osiągnięcia jak najlepszego efektu grzewczego.

Promienniki ciepła emitują promieniowanie podczerwone i przekazują je do otoczenia. Jest ono pochłaniane przez obiekty, które znajdują się w strefie działania urządzenia. Ludzie, ściany, meble czy podłogi absorbują promieniowanie i przekształcają je w energię cieplną — podobnie jak Ziemia pochłania promienie emitowane przez Słońce.

Promiennik podczerwieni NEXT 3000 W

Dane techniczne:

Moc: 3000 W
Napięcie: 230 V AC ~/50 H
Światło widzialne: < 600 lm
Maks. moc osiągana w czasie: 20 s
Klasa szczelności: IP25
Wymiary (DxSxW): 104,4 x 16,6 x 8,7 cm
Waga: 6,5 kg

Wersja podstawowa(Basic):

Wersja rozszerzona(Plus)

By móc sterować promiennikiem zdalnie należy dokupić SAMRTBOX dostępny w dwóch opcjach:
- sterowanie za pomocą pilota HEATSCOPE
- sterowanie za pomocą io SOMFY

HEATSCOPE Next - efektywność i elegancja

Efektywne promienniki podczerwieni Next - dystrybucja ciepła

radiators-info

Galeria naszych realizacji