Technomac » Deski tarasowe kompozytowe » Akcesoria do desek kompozytowych

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon

Akcesoria do desek kompozytowych

Elementy montażowe i wykończeniowe

Akcesoria tarasowe do montażu desek kompozytowych

Planując taras kompozytowy musisz pamiętać, by dobrać odpowiednie akcesoria tarasowe oraz elementy wykończeniowe. Warto zadbać, by były odpowiednio dopasowane oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów, co da nam pewność, że będą długowieczne i odporne na warunki atmosferyczne. Jesteśmy w stanie ci w tym pomóc, oferując szereg akcesoriów dedykowanych do naszych desek kompozytowych. Szeroki wybór różnych komponentów to gwarancja, że otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Jakie wykończenie wybrać do tarasu kompozytowego

W naszej ofercie posiadamy wiele różnych sposobów na wykończenie tarasu – listwa cokołowa, kątownik kompozytowy, zaślepka. Jeśli nie wiesz dokładnie jaki rodzaj wykończenia wybrać, możesz skorzystać z pomocy pracowników naszej firmy. Nasi doświadczeni sprzedawcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wspólnie z Tobą znajdą idealne rozwiązania, dzięki którym Twój taras będzie prezentował się wyjątkowo. Co najważniejsze, wszystkie elementy wykończeniowe na taras, jakie oferujemy, dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, ponieważ zależy nam na estetyce oferowanych przez nas rozwiązań.

Zalety akcesoriów do desek kompozytowych

Decydując się na zakup naszych akcesoriów masz pewność, że wybierasz produkty najwyższej jakości. Niezaprzeczalną zaletą naszej oferty jest jej różnorodność – z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wszystkie drobne komponenty takie jak klipsy startowe, dystansowe i wkręty wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zapewniając tym ich trwałość. W zależności od rodzaju podłoża oferujemy różnego rodzaju legary – kompozytowe lub aluminiowe o różnych profilach. Jeśli Twój taras wymaga wykonania podkonstrukcji w celu jego podniesienia, posiadamy podkładki poziomujące, stopy oraz podpory regulowane renomowanych marek o różnych zakresach. Takie elementy pozwalają na odpowiednie wypoziomowanie powierzchni tarasu oraz dopasowanie wysokości z niezwykła dokładnością.

Z naszą pomocą będziesz mógł samodzielnie podjąć się wykonania swojego wymarzonego tarasu wyposażonym we wszystkie potrzebne do tego akcesoria tarasowe. Przez lata zdobyliśmy doświadczenie, którym chętnie się dzielimy. Dlatego też, w każdej chwili możesz zwrócić się do nas po pomoc techniczną zapraszamy do kontaktu.

Legar kompozytowy TM08A

Legar kompozytowy stanowi element konstrukcyjny tarasu, a jego zastosowanie umożliwia swobodny przepływ wody pod nawierzchnią tarasu oraz odpowiednią wentylacje.

Dane techniczne:

Wymiary: 50x28 mm
Standardowa długość: 220 cm

Zastosowanie:

Dla desek kompozytowych Klassik.

Legar aluminiowy

Legary aluminiowe stanowią alternatywne rozwiązanie dla legarów kompozytowych. Legary aluminiowe wymagają podparcia co 50, 80 a nawet 100cm, w zależności od profilu.

Dane techniczne:

Wymiary profili:
TM08K: 20x10x2 mm
TM08H: 20x20x2 mm
TM08E: 30x30x2 mm
TM08F: 30x50x2 mm
TM08G: 40x60x2 mm

Standardowa długość: 400 cm

Zastosowanie:

Dla desek kompozytowych Klassik.

Listwa cokołowa

Listwy cokołowe kompozytowe to idealne rozwiązanie na wykończenie niezabudowanych powierzchni tarasów i balkonów. Listwy maskujące mocowane są za pomocą wkrętów ze stali nierdzewnej lub kleju montażowego.

Dane techniczne:

Wymiary: 70x10 mm
Standardowa długość: 220 cm
Dostępna kolorystyka: Teak, Bangkirai, Orzech, Tytan, Granit, Antracyt

Zastosowanie:

Na wykończenie tarasów, balkonów od strony domu i czoła.

Kątownik kompozytowy

Profil wykończeniowy w kształcie kątownika do wykończenia niezabudowanych powierzchni brzegowych balkonów, tarasów i schodów.

Dane techniczne:

Wymiary: 41x41x5 mm
Standardowa długość: 220 cm
Dostępna kolorystyka: Teak, Bangkirai, Orzech, Tytan, Granit, Antracyt

Zastosowanie:

Na wykończenie tarasów, balkonów i schodów.

Zaślepka kompozytowa

Zaślepka stosowana jest jako alternatywne rozwiązanie do wykończenia otwartych komór deski kompozytowej Klassik.

Dane techniczne:

Wymiary: 146x25 mm
Dostępna kolorystyka: Teak, Bangkirai, Orzech, Tytan, Granit, Antracyt

Zastosowanie:

Dla deski tarasowej kompozytowej Klassik.

Klipsy i wkręty ze stali nierdzewnej

Klipsy mocujące ze stali nierdzewnej (A2), wyznaczają jednocześnie dystans (szczelinę) między deskami. Używamy wyłącznie wysokiej jakości wkrętów ze stali nierdzewnej A2.

Dane techniczne:

Klips 4 mm, 5 mm
W naszej ofercie posiadamy wkręty do drewna i do stali.

Zastosowanie:

Dla deski tarasowej kompozytowej Klassik.

Systemy poziomujące

Odpowiednie wypoziomowanie powierzchni tarasu to bardzo ważna część montażu. W naszej ofercie znajdziemy kilka rozwiązań - podkładki poziomujące, wsporniki regulowane, podpory regulowane - wszystkie spełniają najważniejsze kryteria.

Nasze rozwiązania poziomujące zapewniają swobodny odpływ wody oraz stałą cyrkulacje powietrza. Zastosowanie podpór regulowanych umożliwia nam poprowadzenie instalacji (np. elektrycznych) pod powierzchnią tarasu.


Dane techniczne:

Podkładki poziomujące - 2, 3, 5, 10 mm.
Podpory regulowane DDP- modele o zakresach regulacji 28 - 254 mm.
Wsporniki regulowane Harpun - zakres wysokości 30 - 294 mm.

Zastosowanie:

Pod legary drewniane, kompozytowe, aluminiowe.

Galeria naszych realizacji