Technomac » Taras wokół basenu – deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon
09.09.2022
Udostępnij na Facebooku! Tweetnij!

Taras wokół basenu – deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

Taras wokół basenu – deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

Taras przy basenie to kwintesencja letniego wypoczynku. Nie da się ukryć, że jest to także miejsce świetne do podejmowania gości, którym możesz pochwalić się przed swoimi przyjaciółmi i rodziną. W końcu kto nie chce wypoczywać na eleganckim tarasie przy basenie ze szklanką schłodzonej lemoniady?

Dlatego też zaprojektowanie takiego tarasu jest kwestią niezwykle istotną. Wybór materiału na taras wpłynie nie tylko na wygląd całej aranżacji basenowej, ale także na komfort podczas korzystania z niego.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się deski kompozytowe. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto mieć je na swoim tarasie. Podpowiemy Ci także, co zrobić, aby letnie spotkania w trakcie sezonu mogły trwać do białego rana, bez konieczności ucieczki do salonu lub opatulania się kocami.

Aranżacja basenu ogrodowego – czym powinna się wyróżniać?

Przestrzeń wokół basenu powinna być maksymalnie komfortowa i bezpieczna. Taki taras w trakcie letniego sezonu pełni rolę otwartego salonu, w którym spotykasz się razem z przyjaciółmi i rodziną. Z tego powodu jest to miejsce reprezentatywne, którego wygląd świadczy o jego właścicielach. Taras przy basenie musi być zatem zaaranżowany w taki sposób, aby zapewniał optymalną przestrzeń. Co więcej, liczy się także jego wygląd oraz funkcjonalność.

Wyłożenie takiego tarasu płytkami, na których możesz poślizgnąć się jak na skórce od banana, jest z pewnością skrajnie złym pomysłem. Dlatego też w trakcie projektowania tarasu przy basenie najważniejszy jest wybór materiału, którym zostanie on pokryty. Choć dotychczas były to przeważnie płytki lub drewno, tak w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują deski kompozytowe. Dlaczego? Ze względu na swoje unikalne właściwości oraz piękny wygląd!

Deski kompozytowe, czyli doskonała alternatywa dla płytek i drewna

Deski na taras przy basenie często kojarzone są z drewnem. A co, jeśli jest dla tego surowca doskonała alternatywa? Deski kompozytowe podbijają rynek ze względu na szereg swoich zalet i specyficznych właściwości. Deska kompozytowa wyróżnia się m.in.:

  • połączeniem drewna z tworzywem sztucznym, zachowując zalety obydwu materiałów,
  • starannym wykończeniem,
  • zawsze doskonałym wyglądem,
  • estetyką drewna przy jednoczesnym całkowitym braku drzazg.

Ze względu na zalety desek z kompozytu, drewniane deski i płytki są obecnie coraz rzadziej stosowane. Wyróżniają się eleganckim wyglądem oraz wytrzymałością. Połączenie drewna oraz tworzywa sztucznego tworzy idealny związek piękna z trwałością. Dzięki temu jest to doskonały wybór na taras wokół basenu.

Na desce kompozytowej nie poślizgniesz się oraz nie wbijesz sobie w stopę nawet najmniejszej drzazgi. A te dwie zalety to tylko początek długiej listy korzyści, które płyną z zastosowania tego materiału!

deski kompozytowe wokol basenu - Taras wokół basenu - deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

Chcesz uatrakcyjnić obrzeże basenu? Wybierz deski kompozytowe o konkretnych barwach!

Nie ma co ukrywać faktu, że taras wokół basenu ma być widowiskowy. W końcu nie po to inwestuje się w basen, żeby nie pokazywać go bliskim i znajomym. Dlatego też taras musi robić wrażenie. Dobór desek kompozytowych do mebli ogrodowych może wydawać się abstrakcyjny, ale dzięki szerokiej gamie barw, jest to jak najbardziej możliwe.

Dzięki temu możesz urządzić swój taras zgodnie z Twoją wizją. Chcesz trochę egzotyki w swoim tarasie przy basenie? Postaw na cieszący oko antracyt przywołujący na myśl gorącą Afrykę. Wolisz klasykę? Wybierz teak lub bangkirai. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę sporo, dlatego Twój taras będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego chcesz. Tak, Twoi znajomi „padną z wrażenia”, ale na szczęście nie wbiją sobie przy tym żadnej drzazgi!

promienniki ciepla na taras - Taras wokół basenu - deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

Chłodne wieczory na tarasie przy basenie? Promiennik rozwiąże ten problem

Impreza przy basenie potrafi przeciągnąć się do późnych godzin nocnych. O ile w czerwcu i lipcu raczej nie stanowi to problemu, tak już w sierpniu wieczory potrafią być chłodne. Czy to zmusza Ciebie i Twoich bliskich do ucieczki w ciepłe objęcia salonu? Jeśli nie masz promienników, to tak, ale jeżeli masz, możecie siedzieć na zewnątrz do świtu.

Promienniki to innowacyjne i bardzo pomysłowe urządzenia ogrodowe, których zadaniem jest ogrzewanie. Emitują one podczerwień, która skutecznie ogrzewa każdą powierzchnię. Te nowoczesne grzejniki mają jedną, podstawową zaletę – mogą być używane na zewnątrz. Jak to możliwe?

Promienie podczerwone emitowane przez promienniki docierają do powierzchni i generują ciepło. W przeciwieństwie do tak zwanych „farelek”, promienniki nie ogrzewają powietrza. Dzięki temu mogą być skutecznie używane do ogrzewania ogrodowych altanek, jak i tarasów przy basenie.

Podsumowując, deska kompozytowa i promiennik, to przepis na idealny taras przy basenie. Trwałość, elegancki wygląd oraz gładka powierzchnia deski kompozytowej/WPC, w połączeniu z ciepłem generowanym przez promiennik, pozwolą na beztroską zabawę na świeżym powietrzu. Z tego powodu te dwa rozwiązania łączone są coraz częściej.

Jeżeli poszukujesz desek kompozytowych i promienników na Twój taras przy basenie, to warto zainteresować się ofertą firmy Technomac.