Technomac » Strefa SPA w Twoim ogrodzie

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon
14.12.2022
Udostępnij na Facebooku! Tweetnij!

Strefa SPA w Twoim ogrodzie

Strefa SPA w Twoim ogrodzie

Jeżeli pobyt w SPA jest dla Ciebie kwintesencją udanego odpoczynku, to z pewnością chcesz doświadczać takiego relaksu częściej. Pomyśl tylko o tym, jak cudownie byłoby mieć takie SPA w Twoim ogrodzie. Otóż dla chcącego nic trudnego, ponieważ takie przydomowe strefy SPA są obecnie coraz częściej spotykanym rozwiązaniem.

Zbudowanie ogrodowego SPA od zera, wymaga odpowiedniego planowania oraz trwałych i wytrzymałych materiałów. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy budowy własnego SPA w ogrodzie. Dowiesz się nie tylko, w jaki sposób zaplanować całą budowę, ale także tego, jakie materiały zapewnią trwałość na długie lata.

Zaplanuj swoje SPA w ogrodzie

Dobrze zaprojektowane SPA w ogrodzie charakteryzuje przede wszystkim praktyczność. Poszczególne elementy takiej strefy muszą ze sobą idealnie współgrać, co możliwe jest dzięki odpowiedniemu planowaniu. To właśnie etap projektowania w zdecydowanym stopniu wpływa na późniejszy komfort użytkowania, dlatego warto przywiązać do tego szczególną uwagę.

W pierwszej kolejności oszacuj swoją przestrzeń w ogrodzie i ustal, które elementy muszą znaleźć się w obrębie Twojego SPA. Najczęściej wybór pada na jacuzzi, ponieważ jest to miejsce, w którym można swobodnie wypocząć po ciężkim dniu pracy. Co więcej, jacuzzi świetnie sprawdzi się także jako miejsce towarzyskich spotkań, dlatego jest to niezbędny element ogrodowego SPA .

Jeżeli chcesz, aby Twoje własne centrum odnowy i relaksu było maksymalnie komfortowe, to warto rozważyć także dach nad jacuzzi oraz saunę. Wszystko uzależnione jest oczywiście od powierzchni ogrodu, ponieważ umieszczenie zbyt dużej ilości elementów ogrodowego SPA będzie po prostu niepraktyczne. Świetnym uzupełnieniem całego projektu są promienniki ciepła, które sprawdzą się wieczorami oraz w trakcie chłodniejszych miesięcy.

Dowiedz się jak skutecznie ogrzać taras?

Przygotowanie gruntu i fundamentów pod jacuzzi ogrodowe

Kiedy plan projekt ogrodowego SPA jest już gotowy, to trzeba przejść, do najważniejszego etapu całego procesu, czyli przygotowania gruntu i fundamentów pod jacuzzi. Odpowiednie przygotowanie ziemi jest inwazyjne i wymaga pozbycia się zdecydowanej większości zieleni, która znajduje się w miejscu planowanego basenu z hydromasażem.

Ważne jest, aby wybrane pod jacuzzi miejsce znajdowało się z dala od krzewów i drzew. Dlaczego? W okresie wiosennym i zimowym woda zanieczyszczona będzie przez pyłki, zaś jesienią przez liście oraz igliwie zrzucane podmuchami wiatru. W wybranym miejscu należy wykopać rowy, w których znajdą się wsporniki, jak i cały osprzęt, taki jak:

  • rury,
  • pompa,
  • dysze wodne i powietrzne.

Kiedy wszystkie newralgiczne elementy zasilające basen z hydromasażem są już na swoim miejscu, to przychodzi czas na zasypanie terenu żwirem. Na takim solidnym fundamencie kładzie się listwy konstrukcyjne, które posłużą za stelaż do podłogi.

Sprawdź również jak zaaranżować taras wokół basenu – deska kompozytowa na obrzeże basenu ogrodowego

jaccuzzi ogrodowe 300x225 - Strefa SPA w Twoim ogrodzie

Podłoga z kompozytu w ogrodowej strefie SPA

Wybór odpowiedniej podłogi w ogrodowej strefie SPA jest kluczowy dla Twojego komfortu oraz bezpieczeństwa. W tego typu inwestycjach coraz większym zainteresowaniem cieszą się deski kompozytowe. Wyróżniają się one doskonałą trwałością i pięknym, naturalnym wyglądem. Jest to możliwe z powodu charakterystycznego składu takich desek, gdyż są połączeniem tworzywa sztucznego z drewnem.

Dzięki temu posiadają wszystkie zalety drewna i jednocześnie pozbawione są jego wad. Deska tarasowa kompozytowa wyróżnia się trwałością oraz brakiem drzazg, co w przypadku podłogi przy jacuzzi jest niezwykle istotne, gdyż praktycznie zawsze chodzi się tam na bosaka. Warto dodać, że deski kompozytowe są całkowicie bezobsługowe – oznacza to, że nie wymagają one czyszczenia ani impregnacji.

Kolejną zaletą desek kompozytowych niezwykle istotną pod względem jacuzzi, jest ich antypoślizgowość. Dzięki takiej podłodze zarówno Ty, jak i Twoi bliscy nie muszą stawiać tip-topów przed wejściem do basenu z hydromasażem. Daje to poczucie całkowitego odprężenia, ponieważ nie musisz już martwić się mokrą podłogą wokoło jacuzzi – nikt się na niej nie poślizgnie.

Przeczytaj nasz praktyczny poradnik: Jak zamontować deskę kompozytową?

Montaż jacuzzi w ogrodzie

Końcowy etap jest przysłowiową wisienką na torcie całego procesu budowy ogrodowej strefy SPA. Montaż całorocznego jacuzzi wymaga przede wszystkim dostępu do instalacji elektrycznej, ponieważ prąd potrzebny jest zarówno do działania dysz masujących, jak i pompy ogrzewającej wtłaczaną do jacuzzi wodę. Często stosowanym rozwiązaniem jest także podłączenie basenu z hydromasażem do instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Oczywiście nie jest to koniecznie, ponieważ woda w jacuzzi równie dobrze może być nalewana wężem, a także usuwana „ręcznie”, jednakże producenci niecek zalecają podłączenie jej do instalacji, aby możliwe było szybkie i skuteczne napełnianie basenu wodą. Warto dodać, że producenci i dystrybutorzy niecek zazwyczaj oferują także usługę montażu. Jeżeli jednak chcesz samodzielnie wykonać taki montaż, to w sieci znajdzie mnóstwo poradników, jak zrobić to dobrze. Ogrodowa strefa SPA jest dla wielu osób prawdziwym spełnieniem marzeń, dlatego taka inwestycja z pewnością przyniesie spokój i odprężenie, które są przecież droższe od pieniędzy.

Dlaczego warto zaplanować budowę jacuzzi już dziś?

Jesienno-zimowa aura za oknem to świetny czas, na zaplanowanie budowy jacuzzi. Przygotowanie się do takiej inwestycji z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwoli Ci wybrać najlepsze rozwiązania. Co więcej, jest to świetny sposób na kreatywne spędzenie zimy. Na wiosnę zrealizujesz plan, który został dokładnie przemyślany i wiesz już, jakie chcesz jacuzzi oraz jak ma wyglądać przestrzeń w Twoim ogrodowym SPA.