Technomac » Ogrzanie ogrodu zimowego lub oszklonych loggii

+48 602 137 157 | pn - pt od 10.00 do 18.00 phone icon
25.11.2019
Udostępnij na Facebooku! Tweetnij!

Ogrzanie ogrodu zimowego lub oszklonych loggii

Ogrzanie ogrodu zimowego lub oszklonych loggii

Promienniki podczerwieni – czym są?

Promienniki podczerwieni to alternatywny sposób na ogrzewanie szeroko pojętych pomieszczeń. Urządzenia te wydzielają ciepło w wyniku emisji promieniowania elektromagnetycznego o ściśle określonej długości fal. W efekcie osoby przebywające w pomieszczeniach ogrzewanych promiennikami podczerwieni czują się tak, jakby świeciło na nie słońce. Promienniki nie ogrzewają wyłącznie ludzi, ale także podłogi, ściany, meble i inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Popularnymi na rynku polskim, a także europejskim urządzeniami grzewczymi są promienniki Pure 2400W. Dbają one na przykład o ogrzewanie ogrodów zimowych czy o ogrzanie oszklonych logii, o czym poniżej.

Promienniki podczerwieni – do czego mogą się przydać?

Promienniki podczerwieni to urządzenia, którymi ogrzewa się okresowo używane pomieszczenia. Mogą to być na przykład ogrody zimowe czy oszklone loggie. Coraz więcej projektów domów jednorodzinnych zakłada ogrody zimowe. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Po pierwsze – podnosi atrakcyjność domu, po drugie – pozwala na cieszenie się widokiem ogrodu również w najchłodniejsze dni, po trzecie – pozwala na spożywanie posiłków na zewnątrz domu także wtedy, kiedy pada deszcz czy śnieg. Aby móc korzystać z ogrodu zimowego we wszystkich wymienionych wyżej wypadkach, należy zadbać o odpowiednią temperaturę w jego wnętrzu. I tak najlepszym sposobem na ogrzewanie ogrodów zimowych jest montaż promienników podczerwieni. Podobnie jest z oszklonymi loggiami, czyli otwartymi wnękami w zewnętrznej płaszczyźnie budynku, szczególnie popularnymi na przykład we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. W pełni swobodnie z loggii możemy korzystać wyłącznie w miesiącach wiosenno-letnich. Okres jesienno-zimowy wymaga ogrzania oszklonych loggii. Można to zrobić niedużym kosztem – montując charakteryzowane promienniki podczerwieni, na przykład polecane przez nas, niezawodne promienniki Heatscope z serii Pure 2400W. Oczywiście ogrzewanie ogrodów zimowych i oszklonych loggii to nie jedyne możliwości wykorzystania urządzeń grzecznych. Wszystkich zainteresowanych zakupem promienników podczerwieni zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.